Nowości

Aktualne wiadomości: Spotkanie członków Koła Nowogard odbędzie się 

więcej »

"Szkoła Cukrzycy "
Wszystkich miłośników wycieczek rowerowych zapraszamy na Rodzinny EkoRajd Rowerowy „Zielona Szprycha”.

Hasłem przewodnim rajdu będzie „Rowerem w Naturę 2000”, ponieważ oprócz propagowania zdrowego i aktywnego trybu życia, rajd ma także przybliżyć uczestnikom obszary sieci Natura 2000. „Zielona Szprycha” ruszy 13 czerwca, o godz. 10.00 z Placu Wolności. Udział w rajdzie bezpłatny.


 
Do udziału w rajdzie, którego trasa biegła będzie przez malownicze obszary Puszczy Goleniowskiej włączone do sieci Natura 2000, zapraszamy wszystkich amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu. Rajd ma charakter rekreacyjny i krajoznawczy, tempo jazdy będzie spokojne, dostosowane do wszystkich uczestników rajdu, więc do udziału szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi oraz osoby, które nie mają odwagi samemu wybrać się na wycieczkę rowerową. Dla potrzebujących pomocy medycznej lub technicznej przygotowany będzie specjalny samochód techniczny.
 
Oprócz wspaniałych widoków na uczestników czeka mnóstwo bezpłatnych atrakcji: prelekcje prowadzone przez pracowników Lasów Państwowych oraz wolontariuszy Ligi Ochrony Przyrody, którzy opowiedzą o tajemnicach najciekawszych miejsc i okazów przyrodniczych, stoisko przyrodnicze, a także ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Na rajd przyjeżdżamy sprawnym rowerem i zabieramy ze sobą napoje oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych. Obowiązkowo zabieramy dobry humor i szeroki uśmiech.
Karty zgłoszenia należy dostarczyć do NDK do dnia 11.06.2015r. Zgłoszenia rejestrowane będą również w dniu rajdu (13.06.2015) od 08.30 do 09:45 w holu NDK.
REGULAMIN>>>
KARTA ZGŁOSZENIA>>>
Organizatorzy rajdu: Nadleśnictwo Nowogard, Nowogardzkie Stowarzyszenie 4x4 „Off Road Factory”, Liga Ochrony Przyrody oddział Nowogard, Nowogardzki Dom Kultury. Partnerzy rajdu: Urząd Miejski w Nowogardzie, Starostwo Powiatowe w Goleniowi, Komisariat Policji w Nowogardzie oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków koło w Nowogardzie.
źródło:
Nowogardzki Dom Kultury
http://ndk.pl/component/content/article/44-aktualnoci/1457-qzielon-szprychq-w-natur-2000-zapraszamy-na-rajd-rowerowy