Nowości

    Spotkanie członków Koła Nowogard odbędzie się
                                                                 więcej »
   
   
       

Aktualności za 2020        [Wstecz]


„o dobrym, zdrowym i szczęśliwym życiu”

Zapraszam do udziału online w wykładach Pani dr Marzeny Kargul są one dostępne na facebooku Marzena Kargul na kanale youtube Marzena Kargul oraz na stronie cukrzycanowogard.lh.pl w odnośniku „Wykłady dr Marzeny Kargul”

Kilka słów autora o idei przedsięwzięcia:

„Chyba dość oczywiste jest, że w związku z moim zawodem będzie sporo wiadomości z dziedziny medycyny, ale nie chcę mówić o leczeniu chorób. Chcę skupić się na profilaktyce, zdrowych nawykach żywieniowych i stylu życia.
                                                       [Czytaj więcej]

     Eugeniusz Tworek
        Prezes Oddziału
Zachodniopomorskiego
             PSD


COVID -19  SZCZEPIENIA

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Konsultanta krajowego w dziedzinie diabetologii prof. Krzysztofa Strojka w sprawie szczepienia na COVID-19 chorych na cukrzycę

[TEŚĆ STANOWISKA - Czytaj]

Koronawirus:
informacje i zalecenia

W załączonym linku znajdziecie Państwo pełen zakres aktualnych informacji o pandemii koronowirusa. Jeżeli potrzebujesz informacji kliknij w obrazek lub załączony link             https://www.gov.pl/


Światowy Dzień Cukrzycy rok 2020

Nie mamy możliwości w tym roku zorganizować tradycyjnych obchodów Światowego Dnia Cukrzycy. Jest, jednakże możliwość prowadzenia działalności za pośrednictwem elektronicznych środków przekazu. Zapraszam wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z cukrzycą do bezpośredniego udziału w Wirtualnej Konferencji dla osób chorych na cukrzycę na profilu www.mojacukrzyca.org.
Konferencja odbędzie się 14 listopada 2020 r. w godz. od 10:00 do 18:30.
Udział w konferencji jest bezpłatny, a
by wziąć w niej udział należy się zarejestrować.
Opis oraz szczegółowy program konferencji wraz z formularzem rejestracyjnym jest dostępny pod linkiem: www.mojacukrzyca.org/konferencja

   Eugeniusz Tworek
     Prezes PSD
       Oddziału
Zachodniopomorskiego


Działalność koła diabetyków Nowogard w czasie pandemii koronawirusa

Zarząd Koła Diabetyków w Nowogardzie z powodu nawrotu pandemii koronawirusa odkłada na czas nie określony otwarcie X edycji nowogardzkiej „Szkoły Cukrzycy” oraz zwiesza planowe w kole spotkania i dyżury. W pilnych sprawach prosimy o kontakt za pośrednictwem e-mail: cukrzycanowogard@wp.pl lub telefonicznie pod nr tel. 500 553 190. Aktualne informacje i zalecenia dotyczące koronawirusa są publikowane na stronie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus.   

Konsultacje diabetologiczne

Czas pandemii szczególnie dla diabetyków oraz osób chorych przewlekle to czas niezmiernie trudny w prawidłowym prowadzeniu choroby, w którym dodatkowo występują olbrzymie trudności związane z powszechnym dostępem do lekarzy. Obawy, że nie otrzymamy na czas medycznej pomocy oraz świadomość, że może dojść u nas do nieodwracalnych konsekwencji pogarsza i tak już duży stres związany z bycia chorym jak i również świadomość, że nasze wykluczenie społeczne się pogłębia. 
Mimo tych niesprzyjających okoliczności chcemy zapewnić diabetykom dostęp do, lekarza diabetologa i będziemy nadal prowadzili konsultacje diabetologiczne. Obecnie jest to możliwe jednie w formie konsultacji telefonicznych. Po ustąpieniu okoliczności, które dopuszczają jedynie taką formę powrócimy do bezpośrednich wizyt diabetyków w gabinecie lekarskim. 
Diabetycy, którzy zechcą skorzystać konsultacji telefonicznej proszę się rejestrować za pośrednictwem e-mail: cukrzycanowogard@wp.pl lub telefonicznie pod nr tel. 508 309 116

       Eugeniusz Tworek 
            Prezes PSD 
             Oddziału 
     Zachodniopomorskiego


Nowogardzka „Szkoła Cukrzycy”

W dniu 07-08-2020 została zakończona IX edycja nowogardzkiej „Szkoły Cukrzycy” 
Prowadzenie tej edycji szkoły zostało zakłócone z powodu pandemii koronowirusa. Byliśmy zmuszeniu do zawieszenia zajęć od marca 2020 r. na czas nieokreślony. Po zniesieniu rygorystycznych obostrzeń w prowadzenia wszelkich działań zarząd koła podjął decyzję o wznowieniu zająć od 17 lipca 2020 r

[Czytaj więcej]Nowogardzka „Szkoła Cukrzycy”

Wznawiamy przerwane z powodu koronawirusa zajęcia w Nowogardzkiej „Szkole Cukrzycy”, na które zapraszamy zainteresowane osoby od 17 lipca 2020 r. do Świetlicy Środowiskowej im. św. Jana Pawła II nr 2 (znajdującej się na terenie parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie) Zajęcia będą prowadzone z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa.

[Kalendarz zajęć]„Walczymy z COVID-19”

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Nowogard w ramach projektu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. dofinansowanego z Funduszy Europejskich „SZOWES-OWES w regionie szczecińskim” wydarzenia animacyjnego na rzecz mieszkańców miasta Nowogard oraz członków PSD Koła Nowogard, włączyło się w działanie pod tytułem „Walczymy z COVID-19” poprzez szycie i kolportaż maseczek.

[plakat]
       Eugeniusz Tworek
           Prezes PSD
             Oddziału
    ZachodniopomorskiegoKoronawirus

Zarząd Koła Diabetyków w Nowogardzie z powodu pandemii koronawirusa zwiesza do odwołania wykłady w Nowogardzkiej „Szkole Cukrzycy” oraz za planowe w kole spotkania i dyżury. W pilnych sprawach prosimy o kontakt za pośrednictwem e-mail: cukrzycanowogard@wp.pl lub telefonicznie pod nr tel. 500 553 190
Aktualne informacje i zalecenia dotyczące koronowirusa są publikowane na stronie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus
    

       Eugeniusz Tworek
            Prezes PSD
                        Oddziału
               Zachodniopomorskiego


Przekaż swój 1% na

POLSKIE STOWARZYSZENIE DIABETYKÓW  KOŁO NOWOGARD

Kiedy złożyć PIT za 2019 r.

Źródło: https://www.gov.pl/web/finanse/kiedy-zlozyc-pit-za-2019-r

·      Zmienia się termin złożenia wszystkich zeznań podatkowych PIT dla rozliczenia za rok 2019 - możesz to zrobić od 15 lutego do 30 kwietnia 2020 r.

·        Zmianie ulega również termin składania PIT-28 za 2019 rok - możesz go złożyć od 15 lutego do      2 marca 2020 r.

Wszystkie zeznania PIT za 2019 rok składasz od 15 lutego 2020 r. Deklaracje przesłane przed tym terminem będą uznane za złożone od 15 lutego. Oznacza to, że nawet jeśli złożysz swój PIT wcześniej, to termin zwrotu nadpłaty będzie liczony od 15 lutego. Urząd ma 45 dni na jej zwrot, licząc od dnia złożenia zeznania podatkowego, ale nie wcześniej niż od 15 lutego 2020 r.

Zmienia się termin złożenia PIT-28 za 2019 r. Masz na to czas do 2 marca 2020 r. Wszystkie pozostałe zeznania PIT możesz składać tak jak dotychczas do 30 kwietnia 2020 r.

              Emeryt, Rencista
       [Pobierz formularz PIT-OP]
                                 [czytaj więcej]


Terminy wczasów organizowanych przez PSD OP Wałcz w 2020r.

[Czytaj więcej]