Nowości

    Spotkanie członków Koła Nowogard odbędzie się
                                                                 więcej »
   
   
       

Aktualności za 2021        [Wstecz]


X Edycja Nowogardzkiej "Szkoła Cukrzycy"

ruszamy od 11 czerwca 2021 r.

Przez dziewięć poprzednich lat prowadzenia szkoły zajęcia odbywały się jeden raz w miesiącu. Ze względu na sytuacje epidemiologiczną zwiększamy częstotliwość zajęć i cały materiał edukacyjny zostanie zaprezentowany uczestnikom w ciągu trzech letnich miesięcy (czerwiec, lipiec, sierpień). Uczestnikiem szkoły można zostać przychodząc bezpośrednio na wykłady. Zajęcia dla wszystkich uczestników są bezpłatne. Pytania w sprawie „Szkoły Cukrzycy” można zgłaszać telefonicznie pod nr.: 500 553 190 lub za pośrednictwem e-mail cukrzycanowogard@wp.pl

„Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej”

[Czytaj więcej]SPOTKANIE CZŁONKÓW PSD KOŁA NOWOGARD

 Ze względu na poprawę sytuacji oraz znoszenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa Zarząd PSD Koła Nowogard podjął decyzję o wznowieniu cyklicznych spotkań członków naszego koła. Spotkania będą się odbywały z zachowaniem limitu uczestników i przy ścisłym uwzględnieniu wytycznych sanitarnych. Planowane przez władze znoszenie obostrzeń dopuszcza nam możliwość podjęcia ograniczonej działalności z udziałem większej ilości osób. Od dnia 28.05 br. w pomieszczeniach zamkniętych dla 50 osób, przy czym do tego limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.

Pierwsze z cyklicznych co miesięcznych spotkań po tak długiej przerwie odbędzie się wyjątkowo w środę 02 czerwca 2021 r. w Miejskiej Bibliotece w Nowogardzie o godz. 16:00.

Jednocześnie informujemy, że rozpoczniemy X edycję Nowogardzkiej Szkoły Cukrzycy. O terminach wykładów członkowie PSD Koła Nowogard oraz mieszkańcy Gminy Nowogard zostaną powiadomieni. W związku z trwającą pandemią i obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi uczestników naszych działań prosimy o posiadanie przy sobie dokumentu potwierdzającego otrzymanej szczepionki na Covid-19.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków laureatem nagrody “Dla Zdrowia i Pacjenta”

Dnia 11.02 br. podczas  „XV Forum Organizacji Pacjentów” nagrodzono organizacje, które poprzez swoją działalność szczególnie przyczyniły się do wsparcia osób chorych oraz promocji zdrowia. Okolicznościowe nagrody „Dla Zdrowia i Pacjenta” to wyróżnienia ustanowione w 2020 roku przez Rzecznika Praw Pacjenta, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej dla organizacji działających dla dobra pacjentów. Nagroda jest przyznawana corocznie w ramach obchodów Światowego Dnia Chorego.....

[Zobacz wiecej]Przekaż swój 1% na

POLSKIE STOWARZYSZENIE DIABETYKÓW  KOŁO NOWOGARD             Emeryt, Rencista
       [Pobierz formularz PIT-OP]
                                 [czytaj więcej]


Szczepienie przeciwko

COVID-19

Pełna informacja znajduje się pod załączonym linkiem

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja„o dobrym, zdrowym i szczęśliwym życiu”

Zapraszam do udziału online w wykładach Pani dr Marzeny Kargul są one dostępne na facebooku Marzena Kargul na kanale youtube Marzena Kargul oraz na stronie cukrzycanowogard.lh.pl w odnośniku „Wykłady dr Marzeny Kargul”

Kilka słów autora o idei przedsięwzięcia:

„Chyba dość oczywiste jest, że w związku z moim zawodem będzie sporo wiadomości z dziedziny medycyny, ale nie chcę mówić o leczeniu chorób. Chcę skupić się na profilaktyce, zdrowych nawykach żywieniowych i stylu życia.
                                                       [Czytaj więcej]

     Eugeniusz Tworek
        Prezes Oddziału
Zachodniopomorskiego
             PSD


COVID -19  SZCZEPIENIA

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Konsultanta krajowego w dziedzinie diabetologii prof. Krzysztofa Strojka w sprawie szczepienia na COVID-19 chorych na cukrzycę

[TEŚĆ STANOWISKA - Czytaj]Koronawirus:
informacje i zalecenia

W załączonym linku znajdziecie Państwo pełen zakres aktualnych informacji o pandemii koronowirusa. Jeżeli potrzebujesz informacji kliknij w obrazek lub załączony link             https://www.gov.pl/Terminy wczasów organizowanych przez PSD OP Wałcz w 2020r.

[Czytaj więcej]