Nowości

Aktualne wiadomości: Spotkanie członków Koła Nowogard odbędzie się 

więcej »

Historia koła Nowogard 

II Edycja Nowogardzkiej "Szkoły Cukrzycy" zakończona

Co to jest Szkoła Cukrzycy?

W wyniku nawiązania współpracy pomiędzy Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków i Federacją Porozumienie Zielonogórskie wdrożono ogólnopolski program pod nazwą „Szkoła Cukrzycy”. Koordynatorem programu jest kierownik Poradni Diabetologicznej, opiekun i inicjator Średzkiej Szkoły Cukrzycy lekarz diabetolog Andrzej Paciorkowski, który zasiada także w radzie naukowej ogólnopolskiego programu edukacyjnego. 
W ostatnim z cyklu ośmiu co miesięcznych wykładów w Szkole Cukrzycy oprócz uczestników Szkoły w ostatnim dniu wykładów uczestniczyli zaproszeni goście w osobach:

Po zakończeniu wykładu odbyło się losowanie nagród w grupie uczestników Szkoły Cukrzycy, którzy uczestniczyli we wszystkich ośmiu wykładach. Wszyscy uczestnicy szkoły otrzymali świadectwa uczestnictwa w zajęciach. Przybyli goście w swoich wystąpieniach złożyli gratulacje organizatorom oraz wszystkim uczestnikom szkoły za wytrwałość i zrozumienie potrzeby doskonalenia swojej wiedzy o cukrzycy. Pan Jerzy Jabłoński poinformował, że udostępni pomieszczenia do prowadzenia III edycji Szkoły w Regionalnym Centrum Przedsiębiorczości Szczecińskiej Fundacji „Talent – Promocja-Postęp” w Nowogardzie. Uczestnicy II edycji Szkoły Cukrzycy złożyli serdeczne podziękowania Pani dr Marzenie Kargul za poświęcony czas nam diabetykom. Jest nam niezmiernie miło, że Pani dr Marzena Kargul wyraziła wole prowadzenia III Edycji Nowogardzkiej „Szkoły Cukrzycy”, która ruszy w listopadzie 2013 roku.

W imieniu własnym oraz całego Zarządu PSD Koła Nowogard jak również uczestników II edycji „Nowogardzkiej Szkoły Cukrzycy” składam najserdeczniejsze podziękowania:

Zajęcia w "Szkole Cukrzycy" zostały dofinansowane w ramach realizacji zadania publicznego "Wspieranie działalności w zakresie ochrony zdrowia ludzkiego na terenie Gminy Nowogard" ze środków Urzędu Miejskiego w Nowogardzie. www.nowogard.pl

Eugeniusz Tworek
Prezes

                                                                                            PSD Koła Nowogard