Nowości

Aktualne wiadomości: Spotkanie członków Koła Nowogard odbędzie się 

więcej »

Historia koła Nowogard 

2014-05-17 - " Spotkanie integracyjne w Zielonej Kuźni"

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Nowogardzie dnia 17 maja w kompleksie edukacyjnym Nadleśnictwa Nowogard  „Zielona Kuźnia” zorganizowało dla diabetyków spotkanie integracyjne mające na celu zapobieganie wykluczeniom społecznym osobom chorym z cukrzycą poprzez promowanie zdrowego stylu życia i zwiększanie aktywności fizycznej, w którym uczestniczyło 25 osób. Spotkanie rozpoczęło się serdecznymi życzeniami od całego Koła dla Pani Bożeny Nyk z okazji 50 lecia pożycia małżeńskiego. W dalszej części po skosztowaniu pysznej grochówki przygotowanej przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nowogardzie oraz tego co upiekło się na grillu przyszedł czas na aktywne obniżenie poziomów cukru we krwi oraz pozbycie się zbędnych kalorii. Zadbała o to Pani Maria Kwiatkowska wraz z zespołem do przeprowadzenia na zewnątrz obiektu „Zielona Kuźnia” konkurencji sprawnościowych prowadzonych z duża dozą humoru. Po wyczerpaniu repertuaru konkurencji sprawnościowych nastąpiła dalsza kontynuacja aktywności fizycznej poprzez udział w zabawie tanecznej, której prowadzenie oraz podkład muzyczny zapewnił Pan Paweł Buriak. Impreza udała się wyśmienicie, przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze, dopisała również piękna słoneczną majową pogodę.

" Spotkanie integracyjne w Zielonej Kuźni" jest wspierane przez Urząd Miejski w Nowogardzie www.nowogard.plPolskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Nowogard składa serdeczne podziękowania:

1. Nadleśnictwu Nowogard za udostępnienie obiektu „Zielona Kuźnia” w Płotkowie, w szczególności pracownikom Nadleśnictwa Nowogard, w tym szczególnie Panu Jarosławowi Olczakowi za zorganizowanie ogniska.
2. Wszystkim uczestnikom spotkania, którzy włączyli się czynnie w organizację i obsługę spotkania.

                                                                      

                                                                                   Eugeniusz Tworek
                                                                                       Prezes PSD

                                                                                    Koła Nowogard